Fradista, dobd ki a tvt!
rockszerda 2005.05.09. 13:50
Ers rendri kszltsg mellett tntetett az RTL Klub msorpolitikja ellen tbb mint flezer fradista vasrnap dlutn. Az FTC nemzeti rzelm szurkolgrdjnak felvonul tagjai les kritikt fogalmaztak meg a kereskedelmi televzi egyes msorai ellen, s amgy sszessgben is elfogadhatatlannak tartottk a csatorna mkdst.
Az RTL Klub szkhza el a Fradi plyjtl indul sokasg hangos neklssel, "buzi RTL Klub" skandlsval tiltakozott a hazug magyarorszgi mdiavilg, s azon bell is konkrtan az RTL azon hzsa ellen, hogy a tvkzvetts miatt a dleltti idpontra tettk a Ferencvros mrkzseit.
Ilyenkor a rendes fehr magyar ember otthon l a csaldjval, s eszi a vasrnapi ebdet - jeleztk a szurkolk, akik hangos nemtetszs-nyilvntsukat fejeztk ki akkor is, amikor sznokuk felolvasta, hogy milyen msorok kvetik a mrkzsek kzvettst. Nagy pfujolssal kszntttk a jelenlvk az RTL "csodamsort", a Heti Hetest, s a csatorna sztrja, Verebes Istvn is megkapta a magt.
Lthatan a fradista fiataloknak nem szvgyk ez az irnytott politikai msor, st az egsz magyarorszgi televzizs kritikjt is megfogalmaztk: "Fradista, dobd ki a tvt".
A tbb mikrobusszal, hangszrs s kamers kocsikkal felvonul rendri erk vgig kvettk a felvonulst, illetve a tntetst, szorosan zrva a drukkereket a kzlekeds tbbi rsztvevjtl. Ennek ellenre a buszokbl, villamosokbl is szimptiadvzlsek hangzottak, s az RTL Klub kzponti plete krnykn zgott a hatrozott tiltakozs.
A fiatalok eltltk a kereskedelmi tvk msorpolitikjt is, transzparenseiken hirdetve, hogy nem rtenek egyet a szenzcihajhsz, anyagi rdekeltsg s res adsrkkal. Petcijukat a csatorna elnknek cmeztk, aki azonban nem jelent meg a drukkerek gyrjben, gy a cg biztonsgi igazgatja vette t kpviseljktl a levelet.
A kivonul rendrsgnek nem akadt dolga, nem volt oka a beavatkozsra, a tntetk fegyelmezetten viselkedtek, kvetve szervezik utastsait. A demonstrlk gy magyarztk az RTL Klub dleltti kzvettseit: a hatalmon lvk nem akarjk, hogy nagy szmban gyljenek ssze egy-egy meccsen, vagy rendezvnyen.
Ahol sok ember egytt van, ott nem csupn szurkolnak, hanem beszlnek is, s a trsalgs kzppontja pedig gyakran a jelenleg politika elvetse. A nemtetszsnek, a tiltakozsnak egy tmeg esetn pedig lehet olyan folytatsa, amelyet mindenkppen el akarnak kerlni azok, akik most vezetik az orszgot - fogalmaztk meg vlemnyeiket egyes fradista fiatalok.
|